Blog

Bizden ve Sektörden En Son Haberler
Standard Post with Image

3 boyutlu yazıcı teknolojisi ile Mars’ta barınak yapılacak

3 boyutlu (3B) yazıcılar ve baskılar her geçen gün yeni bir haberle gündemde: Yemek yapmaktan, biblo yapmaya farklı haberlerle karşımıza çıkan 3B yazıcıların bu sefer de Mars’ta barınak tasarlamada kullanılması planlanıyor.

3D yazıcı by gnexlab

Türkiyenin ilk 3D yazıcısı gnexlab mühendisleri tarafından hayata geçirildi. Ürün geliştiren bir ülke olmak için katkıda bulunmak en büyük hedefimizdir.

Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery

Dünyanın en büyük 3 boyutlu yazıcısı BIg Delta tanıtıldı

Big Delta projesi özellikle doğal afetler sonrası oluşacak konut ihtiyacını gidermeye yönelik geliştirildi. İnsanların güvenli bir şekilde yaşabilecekleri ucuz evler 3D yazıcı sayesinde hızla oluşturulacak. Big Delta bu sayede doğal afetlerin vurduğu bölgelerde barınma sorunu konusunda önemli bir rahatlama sağlayacak.

3-D Printer, Türkçe ifade ile ‘üç boyutlu yazıcı’ olarak biliniyor. 3-D Printer teknolojisinin en genel tanımı, dijital tasarımları 3 boyutlu katı nesneler haline getirmeye yarayan bir teknoloji.

3D yazıcılar ile neler yapılabilir?

3D yazıcılar ile neredeyse herşeyi yapmak mümkün. Günümüzde canlı hücre baskısından yedek parça üretimine kadar geniş bir yelpazede 3D yazıcılar kullanılıyor. Tıp ve donanma alanlarında da yararlanılan 3D yazıcılar çoklu üretimden kişiye özel üretime geçişin tanımı olarak düşünülebilir.

3 Boyutlu Yazıcı Nedir? Nasıl Çalışır?